Vilda :arch: :startrek: boosted

We are launching a campaign for fair and transparent taxation of multinational corporations! A decision will soon be made on the draft rules for reporting profits according to individual countries, which can save 10 bilions crowns a year in Czechia. #pCBCR spravedlivedane.cz

Vilda :arch: :startrek: boosted

@marcel_kolaja Hmmm to chci vidět tu armádu soudců, kteří budou řešit každý problematický příspěvek na každé sociální síti... Nebo se začne soudce zabývat jen sítěmi nad určitý počet uživatelů? Každý nadává na FB, Google a Twitter, ale nikdo neřeší Amazon, který sestřelil Parler. Divné. To že můžou jen tak sestřelovat sociální sítě s mnoha uživateli je ok, ale jeden Trump porušující pravidla být zablokován nesmí? Tolik otázek...

Vilda :arch: :startrek: boosted

V primárních volbách @PiratskaStrana@twitter.com jsem byl zvolen na 3. místo v Praze. Na společné kandidátce s @STANcz@twitter.com to bude 4. místo. Přede mnou je @olgarichterova@twitter.com a @JakubMichalek19@twitter.com .

Moc děkuji všem, kteří mi dali hlas. Děkuji také mému týmu. Bez něj by to nešlo.

Vítr do plachet!

Vilda :arch: :startrek: boosted

@djz88 No jasně! A ne jen ty české. Mastodon je ultimátní odpověď na řeči typu "musíme regulovat Facebook tak a tak". Nemusíme - prostě ho pojďme nahradit něčím lepším.

Vilda :arch: :startrek: boosted
Vilda :arch: :startrek: boosted

Jaký prohlížeč používáte? Zdá se mi to a nebo přestal existovat prohlížeč, který respektuje data svých uživatelů? Ungoogled-Chromium vypadá ok, avšak nevím nevím. spyware.neocities.org/articles

Vilda :arch: :startrek: boosted

Na Signalu vidíte, pokud se na něj připojil kontakt, který máte ve svém seznamu telefonních čísel. Od té doby, co ho doporučil Elon Musk, mi denně naskočí pár upozornění o novém připojení - typicky od kontaktů nad 40 let. Zajímavá statistika. :)
novinky.cz/internet-a-pc/softw

Issues in 21. century. If you are enough big, you can produce low quality things - shits and society will call this is trend, modern, cool and everyone want to buy.
Noobody won't say stop and if anyone try, everyone saying this is break ownership!

Wtf? People? Do you want modern, cool shits or right fully functional things?

Yeah i look exactly at you... Microsoft, Facebook, Nvidia...etc.

Mastodon, přesněji instanci fosstodon využívám dost aktivně od doby, co padl Parler, jako znamení nutnosti se přesunout jinam.

Všiml jsem si, že zde názory a celková debata probíhá mírněji - slušněji, než na Facebooku, Twitteru a podobně. Celkem zajímavé :)

Vilda :arch: :startrek: boosted

RT @echo_pbreyer@twitter.com

🇬🇧 What exactly is the proposed “#ePrivacy derogation”?

📹 Nothing but a loophole for automatic #masssurveillance of all your messages, photos and videos.

What you can do: patrick-breyer.de/?page_id=594

🐦🔗: twitter.com/echo_pbreyer/statu

Vilda :arch: :startrek: boosted

BeagleV: The First Affordable RISC-V Computer Designed to Run Linux

beaglev.seeed.cc/

Vilda :arch: :startrek: boosted

@svasek Signal is technically more secure. On the other hand Telegram hasn't had any serious security issue or data breach for 8 years they exist and in terms of features it's by far superior to Signal and has more users.
If you want simple messenger with great security ➡️ Signal
If you want feature-rich messenger with pretty good security ➡️ Telegram.

Vilda :arch: :startrek: boosted

Hodně společností není svatých - dětská práce, vykořisťování zaměstanců... Málokterá ale podporuje koncentrační tábory. Apeluju na vás, nepodporujte je svými penězi. Pokud je pro ně trh důležitější, než lidi, nechť sílu trhu pocítí. #Huawei #BojkotHuawei
bbc.com/news/technology-556343

Už jste slyšeli o Čínské kvantové síti? Asi tak 4600 kilometrů sítě.

Did you hear about China quantum network? Around 4600 kilometers network!

scitechdaily.com/china-builds-

Vilda :arch: :startrek: boosted

We're thrilled to say that Fosstodon is now a proud member of the .

This is thanks to all the donations our members make, where any excess funding is donated to worthy projects.

If you want to contribute, see hub.fosstodon.org/support-us

Vilda :arch: :startrek: boosted

@vilda @mikulas_peksa Ty "pasti" vznikají běžně a tolerujeme je, dokud nemá firma majoritní postavení. Inkousty do tiskáren, kávovary na kapsle, stravenky, hlavice kartáčků, mobilní aplikace, sociální sítě...
Každá firma má ale z definice generovat zisk a vendor lock-in je velmi snadný způsob, jak toho docílit. Boj s ním je vpodstatě stejný jako za svobodu obecně. Lidi musí aktivně myslet (dopředu), aby o ni nepřišli.

Vilda :arch: :startrek: boosted

Na rozhodnutí Googlu a Applu, které se nemusí nikomu zpovídat, závisí osud všech komunikačních platforem. A ani nevíme, jak jejich algoritmy přesně fungují… Co odhalilo zablokování Trumpa na Twitteru? A máme si teď všichni založit účet na Mastodonu? 🏴

blog.aktualne.cz/blogy/mikulas

Vilda :arch: :startrek: boosted

@mikulas_peksa Když např. zaplatím za zařízení desítky tisíc a pak zjistím, že ho nemůžu použít jinak, než mi Apple dovolí, je to především moje hloupost. V obou případech by osvěta prospěla mnohem víc, než legislativní řešení.

Show older
Fosstodon

Fosstodon is an English speaking Mastodon instance that is open to anyone who is interested in technology; particularly free & open source software.