Follow

Şunu farkettim. Çoğu internet servisi kendisini anonim olarak kullanmanıza izin vermiyor. Google'a anonim olarak girmeyi deneyin. Size zorluk çıkaracak.Recaptcha'da defalarca takıldığımı hatırlıyorum.Reddit keza öyle. Accountsuz gezmek browser da epey zor. Quara aynı şekil. Sizi açıkca profilleyemediklerinde aslında ücretsiz platform olmadıkları net bir şekilde anlıyorsunuz. Bari dürüst olsalar. Payment Method = Your personal data.

@linuxbey Twitter da aynı şekilde. Mask ile girdiğin an shadow ban ve türevlerinin hepsini çakıyorlar sana. Google'ın çözümü ise dvpn. Onlara henüz el atmadılar.

@FatihAlper bundan bi 10 sene öncesine kadar bu kadar hardcore değildi. Bu iş giderek mahremiyet terörüne dönüyor. Bazı internet siteleri bir üst basamağa çıkararak, adblock, trackerblock tarzı eklentileri tesbit ettiğinde siteyi kullanmana bile izin vermiyor. Korkum yakında interneti de kullandırtmayacaklar.

@linuxbey Adblock blockerlar da blocklanabiliyor. Yazılım dünyası kolay kolay bir şeyi engelleyemezler. Çin bile engelleyemiyor şu anda. Bence internet sansürü endişelenicek bir durum değil.

Sign in to participate in the conversation
Fosstodon

Fosstodon is an English speaking Mastodon instance that is open to anyone who is interested in technology; particularly free & open source software.