Linux Bey boosted

Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü için heyecanlıyım. Peki ya siz?

#29Ekim #Turkodon #JoinMastodon

Milli istihbarat Teşkilatı yani MIT'i EmAyTi diye okuyan tek ben mi varım😃?

Librewolf indirdim. Ancak dili Türkçe yapamıyorum, dil paketi indirme kısmına gelince internet bağlantısı kontrol et diyor. Bilen aydınlatabilir mi?

maillarımı bir kontrol edeyim dedim.Fosstodondan uyarı gelmiş.Dedim ne oluyor ban mı yedik. meğerse dil ile ilgiliymiş. Aynen copy paste yapıyorum sizlere

"This is a friendly reminder to please use English when posting to the public timelines. (Though of course if you're using Unlisted or Followers Only, any language is fine!) Please feel free to get in touch with the moderation team if you have any questions."

Her ne kadar hiç bir sorun gözükmese de, hoş değil!! Türk server'ı şart.

Linux Bey boosted

Cumhurbaşkanı maaşı sadece gündemi meşgul etsin diye bu derece artırılıyor. Maaşına laf ederek hiçbir iktidar destekçisini caydıramazsınız hatta itici görünürsünüz. Maaşı yüksek olsa ne olur olmasa ne olur, tuzaklara düşmeyin.

Şunu farkettim. Çoğu internet servisi kendisini anonim olarak kullanmanıza izin vermiyor. Google'a anonim olarak girmeyi deneyin. Size zorluk çıkaracak.Recaptcha'da defalarca takıldığımı hatırlıyorum.Reddit keza öyle. Accountsuz gezmek browser da epey zor. Quara aynı şekil. Sizi açıkca profilleyemediklerinde aslında ücretsiz platform olmadıkları net bir şekilde anlıyorsunuz. Bari dürüst olsalar. Payment Method = Your personal data.

Hahaha,harika olmuş😃
YouTube'da "A Terror So Terrifying, You'll Swear It's Just A Myth" videosunu izleyin
youtu.be/cZSFsidQNXY

Linux Bey boosted

Firefox'un reklam için veri satmaya başladığı doğru mu ya??

Linux Bey boosted
Linux Bey boosted

Windows 11 continues #Microsoft's long trend of mistreating users. Read why you're better off avoiding it: u.fsf.org/3gd

Linux Bey boosted

RT @Snowden
Facebook-owned Whatsapp being down is a reminder that you and your friends should probably be using a more private, non-profit alternative like @signalapp anyway (or another open-source app of your choice).

It's just as free, and takes like 30 seconds to switch.

Linux Bey boosted

Özgür düşünce ile alakası olmasa da sırf anti-sjw olduğu için Efe Aydal'a ve Kirli 12 ekibine inanılmaz saygı duyuyorum. Ülkede otoriter olacaksa böyle otoriter olsun.

yewtu.be/watch?v=HWVSDOkZiVU

Linux Bey boosted

Mastodon'da aktif olan Türklerle takipleşelim.

linuxbey@diasporasocial.net

Diaspora hesabı olan eklesin.

Linux Bey boosted

just did a video call between on an iphone and on an android 👍 file sharing also seems possible 👍

havent tried on a mac or ipad but looking forward to it 💫

Reddit alternatifi Ruqqus'u deneyen var mı?

Show older
Fosstodon

Fosstodon is an English speaking Mastodon instance that is open to anyone who is interested in technology; particularly free & open source software.